piątek, 28 września 2018

#68 Earvin N'Gapeth

Dzisiejszy post będzie poświęcony obecnie jednemu z najlepszych siatkarzy na świecie. Mowa tutaj oczywiście o francuskim przyjmującym. Tym zawodnikiem jest Earvin N'Gapeth.

Siatkarz rozpoczynał swoją karierę w ojczystym kraju, w zespole Tours VB. Z tym zespołem mistrzostwo Francji oraz trzy razy z rzędu sięgnął po Puchar Francji.

Po trzech latach we Francji przeniósł się do włoskiego zespołu z miejscowości Cuneo. Podczas pobytu w tej drużynie nie wygrał nic na lokalnym podwórku, lecz udało mu się wraz z jego zespołem sięgnąć po srebro Ligi Mistzów.

Po tym okresie w jego karierze zdecydował, że przeniesie się do innego zespołu z ligi włoskiej, tym razem do drużyny ze swoją siedzibą w Modenie - Casa Modena. W tym klubie udało mu się jednak osiągnąć sukcesy. W 2016 został mistrzem Włoch, dwukrotnie sięgał po Puchar Włoch i Superpuchar Włoch.

Po 4 latach gry dla Modeny pożegnał się z tym klubem i obecnie reprezentuje barwy Zenitu Kazań, który jest jednym z najlepszych zespołów na świecie.

Charakterystycznym zagraniem dla N'Gapetha jest atak tyłem do siatki. Żaden inny zawodnik nie wykonuje tego typu ataku. To tylko świadczy jak bardzo wyszkolony technicznie jest ten zawodnik.


Jak każdy świetny zawodnik, Earvin już jako młody chłopak zaczynał swoją przygodę z reprezentacją. Dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Europy Kadetów oraz Mistrzostwo Europy Juniorów.

Do jego największych osiągnięć z seniorską reprezentacją należy zdobycie Mistrzostwa Europy w 2015 roku.

Kiedy porównamy N'Gapetha do innych siatkarzy światowego formatu to nie ma on na swoim koncie wiele trofeów. Jednak indywidualnie jest to bezapelacyjnie jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. W każdej drużynie w której grał dawał wiele korzyści związanych z jego indywidualnymi umiejętnościami.

Francuz jest odznaczony wieloma nagrodami indywidualnymi co tylko potwierdza moje słowa.

Autograf zdobyłem osobiście podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce w 2017 roku.

Dwa podpisy przeznaczam na wymianę.
22 komentarze:

 1. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post :)
  https://paulin10.blogspot.com/2018/09/150-adam-nawaka.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję ;)

  https://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super strona - przeglądam regularnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje !
  https://autografymateuszz90.blogspot.com/2018/09/430-joanna-jozwik.html

  OdpowiedzUsuń