czwartek, 26 lipca 2018

#61 Bartosz Kurek

Bohaterem dzisiejszego postu będzie ikona polskiej siatkówki, osoba, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tego sportu w naszym kraju.

Bartosz Kurek w reprezentacji Polski rozegrał dużą ilość spotkań bo w swojej karierze, z orzełkiem na piersi zagrał ponad 259 meczów.

Swoją karierę siatkarza zaczynał w klubie AZS Nysa, następnie grał w ZAKSIE Kędzierzyn - Koźle. W następnych latach był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów i w czarno - żółtych barwach trzykrotnie Puchar Polski oraz trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Został też wicemistrzem w Plus Lidze.

Ponadto z klubem z Bełchatowa zdobył dwukrotnie srebro Klubowych Mistrzostw Świata, srebro Ligi Mistrzów oraz brąz tych samych rozgrywek, które są uważane za najbardziej prestiżowe w siatkarskim świecie.

Patrząc na to co osiągnął w Skrze Bełchatów, można śmiało powiedzieć, że był to jego najlepszy okres w klubowej karierze. Później grał we włoskim zespole Lube Banca Macerata i z tą drużyną zdobył mistrzostwo Włoch oraz Superpuchar Włoch.

W późniejszych latach wrócił do Polski i przez dwa sezony udało mu się tylko zająć drugie miejsce w lidze. Poprzedni sezon spędził w tureckim Ziraat Bankasi a obecnie reprezentuje barwy Stoczni Szczecin.

Kurek jest reprezentantem Polski od 2007 roku. Od wielu lat jest liderem reprezentacji narodowej. Potwierdzeniem tych słów mogą być osiągnięcia indywidualne. W swojej karierze ma wiele takich na swoim koncie, ale jedne z nich to MVP Ligi Światowej, najlepszy zagrywający Mistrzostw Europy oraz najlepszy punktujący Ligi Światowej.

W biało - czerwonych barwach zdobył złoto i brąz Ligi Światowej, również złoto i brąz Mistrzostw Europy oraz srebro i brąz Pucharu Świata.

W 2014 roku po raz pierwszy od 8 lat znalazł się poza kadrą a wpływ na to miał konflikt z trenerem, przez co Kurek nie zdobył z reprezentacją Mistrzostwa Świata.

Podpisy zdobyłem osobiście podczas zeszłorocznego memoriału, jeden przeznaczam na wymianę.


25 komentarzy:

 1. Gratuluję,
  Zapraszam do siebie na podpis Tomasza Zimocha

  https://agrafy-kamila.blogspot.com/2018/07/61-tomasz-zimoch.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :)
  https://paulin10.blogspot.com/2018/07/124-stefan-savic.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję
  http://jamesautographs.blogspot.com/2018/07/609-juan-carlos-osorio.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2018/07/322-teddy-riner.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluje! :)
  dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję!
  Serdecznie zapraszam!
  https://swiatautografowofficial.blogspot.com/2018/07/51-kamila-gasiuk-pihowicz.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję ;)

  https://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń