niedziela, 2 września 2018

#66 Maksim Michajłow

W dzisiejszym poście przedstawię autograf jednego z najwybitniejszych rosyjskich siatkarzy w historii. Mowa tutaj o atakującym Maksimie Michajłowie.

Nie bez powodu mówi się o tym zawodniku jako o najlepszym w historii rosyjskiej siatkówki, ponieważ ma on za sobą szereg sukcesów nie tylko klubowych, ale także reprezentacyjnych.

Już w pierwszych latach, w młodzieżowej reprezentacji Rosji zdobył Mistrzostwo Świata Kadetów oraz Mistrzostwo Świata Juniorów.

Natomiast jego kariera klubowa, która trwa do dziś, jest również pełna owoców jego pracy. Jego gablota z trofeami jest wręcz niewyobrażalna. Maksim sięgał aż sześciokrotnie po Superpuchar Rosji, tyle samo razy zostawał mistrzem Rosji, czterokrotnie sięgał po puchar Rosji.

W sezonie 2011/12 został laureatem nagrody im. A. Kuzniecowa, czyli nagrody, która zostaje przyznana najlepszemu zawodnikowi z ligi rosyjskiej.

Jednak do jego największych osiągnięć klubowych należy zdobycie Klubowego Mistrzostwa Świata w 2017 roku oraz aż pięciokrotny triumf w Lidze Mistrzów, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywkach siatkarskich.

Dla mnie liczba liczba triumfów w Lidze Mistrzów Maksima Michajłowa jest wręcz niesamowita. Dla wielu zawodników jest to największe marzenie, a dla naszego bohatera jest to już chleb powszedni, gdyż sięgał po to trofeum cztery razy z rzędu.

Do jego największego osiągnięcia z reprezentacją sbornej należy wywalczenie złota olimpijskiego w 2012 roku, oraz brązu w 2008.

Jego osiągnięć indywidualnych nie będę tutaj wypisywać, gdyż ma on ich aż 22. Zostawał wielokrotnie wybierany najlepszym zawodnikiem największych imprez siatkarskich.

Patrząc na osiągnięcia tego wspaniałego, rosyjskiego siatkarza, można przyznać rację ludziom, którzy uważają Michajłowa za najlepszego siatkarza w historii.

Podpis zdobyłem rok temu, podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie.

Jeden podpis przeznaczam na wymianę.
24 komentarze:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2018/09/333-johannes-rydzek.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje !
  https://autografymateuszz90.blogspot.com/2018/09/420-marouane-chamakh.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję ;)

  https://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje!
  http://abautographscollection.blogspot.com/2018/09/326-ukasz-sasza-chlewicki.html

  OdpowiedzUsuń
 5. gratki :-)

  https://grafania.blogspot.com/

  https://autografyaniawymiana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulację ;)

  Zapraszam również do siebie na nowy post!


  http://agrafy-kamila.blogspot.com/2018/09/63-miasto-raciaz-miasto-serock.html

  OdpowiedzUsuń