sobota, 25 sierpnia 2018

#65 Siergiej Grankin

Bohaterem dzisiejszego posta będzie kolejny rosyjski siatkarz, który pochodzi z Moskwy. Mowa tutaj o Siergieju Grankinie.

Rozgrywający ma za sobą wiele lat spędzonych w jednym z moskiewskich klubów - Dinamo Moskwa. W barwach tego klubu kompletnie zdominował rosyjskie podwórko. Dwukrotnie zdobył Puchar Rosji, w 2008 zdobył Mistrzostwo Rosji, pięciokrotnie zajmował drugie miejsce a dwa razy plasował się na trzecim miejscu w rosyjskiej lidze. Dwa razy wznosił Superpuchar Rosji.

Z Dinamo udało mu się również podbić arenę międzynarodową, ponieważ w 2010 zajął 2 miejsce w Lidze Mistrzów. Dwukrotnie sięgał po jej brąz. Trzykrotnie wygrywał Puchar CEV.

Jego przygoda z reprezentacją narodową jest bardzo owocna. Już jako młody zawodnik sięgał po Mistrzostwo Europy oraz Mistrzostwo Świata kadetów.

W seniorskiej piłce liczba jego trofeów jest niewyobrażalna. Ma na swoim koncie tak wiele trofeów, że wymienię tylko te najważniejsze. Dwukrotne złoto Ligi Światowej, dwa razy złoto Mistrzostw Europy a co najważniejsze złoto Igrzysk Olimpijskich z Londynu oraz brąz z Pekinu. To tylko nieliczna ilość trofeów jakie zdobył.

W reprezentacji sbornej zadebiutował w 2006 roku i do dziś jest najważniejszym elementem układanki całego zespołu. Od ponad dekady nikt nie wyobraża sobie reprezentacji Rosji bez Sergieja Grankina.

Nigdy nie był obrzucany gradem indywidualnych nagród, ale było oczywiste, że sukcesy nie byłyby możliwe bez tego człowieka.

W 2013 i 2017 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Europy.

Przez wielu Grankin jest uznawany za najlepszego rozgrywającego świata a przez niektórych uznawany za najlepszego rozgrywającego w historii.

Cieszę się, że podpis ten zdobyłem osobiście podczas zeszłorocznego memoriału.

Jeden z podpisów przeznaczam na wymianę.
21 komentarzy:

 1. Gratulacje ! Zapraszam na nowy post :)
  https://paulin10.blogspot.com/2018/08/gabi.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje !
  https://autografymateuszz90.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję i zapraszam do mnie
  https://autografysebastianaw.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: https://grafkamil.blogspot.com/2018/08/331-arnd-peiffer.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratki!
  https://abautographscollection.blogspot.com/2018/08/322-brooke-hendrix-acf-brescia-femminile.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję ;)

  https://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. gratki :-)

  https://grafania.blogspot.com/

  https://autografyaniawymiana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń