środa, 7 lutego 2018

#50 Adam Małysz

Dzisiaj przedstawię podpis osoby, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Mowa tu o autografie byłego już polskiego skoczka narciarskiego - Adamie Małyszu.

Małysz jest nie tylko jednym z najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii Polski, ale jest też jednym z najbardziej utytułowanych skoczków na całym świecie.

Jego osiągnięć nie zdołałbym napisać tutaj, w jednym poście, dlatego opowiem w skrócie. Adam jest czterokrotnym medalistą olimpijskim oraz czterokrotnym mistrzem świata. Jest też czterokrotnym (w tym trzy razy z rzędu) zdobywcą Pucharu Świata oraz jest zwycięzcą 39 konkursów PŚ.

W 2011 zakończył karierę skoczka zaczął swoją przygodę z rajdami samochodowymi. W tym czasie w 2012 roku zdążył zdobyć statuetkę międzynarodowego mistrza Polski i Czech a w latach 2012-2016 pięciokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar.

Za wybitne osiągnięcia sportowe został trzykrotnie odznaczony Orderem Odrodzenia Polski przez prezydenta, ponadto, czterokrotnie został wybierany najlepszym sportowcem Polski. Przez wielu jest uznawany za najlepszego sportowca pierwszej dekady XXI wieku.

Oprócz tego jest on honorowym obywatelem miasta Zakopanego a jego imieniem nazwano skocznię w Wiśle - rodzinnym mieście Adama.

Autograf ten zdobyłem listownie, Adam wysłał mi dwa podpisane zdjęcia, więc jedno przeznaczam na wymianę.

Cieszę się, że posiadam ten autograf w swojej kolekcji, ponieważ Adam Małysz jest barwną postacią nie tylko, jeśli chodzi o aspekt sportowy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku.

20 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2018/02/275-krzysztof-kowalewski.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! ;)
  Zapraszam do mnie :)
  http://abautographscollection.blogspot.com/2018/02/227-leszek-eldo-kazmierczak.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje ;)
  pabloautographs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdeczne gratulacje ;)
  http://cavronautographs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! Zapraszam do mnie -> http://swiatautografowofficial.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń