czwartek, 2 sierpnia 2018

#62 Piotr Gruszka

Dziś przedstawię podpis prawdziwej legendy polskiej siatkówki, niekwestionowanie jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii. mowa tu o autografie Piotra Gruszki.

Mówisz Piotr Gruszka, myślisz siatkówka. Nie bez powodu. Dlaczego tak się dzieje? Piotrek ma na swoim koncie 450 rozegranych spotkań w barwach narodowych. Jest to rekord, żaden inny zawodnik nie zagrał tyle dla naszej reprezentacji.

Na początku swojej seniorskiej kariery Piotr Gruszka regularnie grywał jako atakujący. Z czasem jednak został przekwalifikowany na pozycję przyjmującego. W ostatnich latach - ze względu na parametry motoryczne oraz duże doświadczenie - ponownie często grał jako atakujący.

Gruszka rozpoczynał swoją karierę w rodzinnych Kętach gdzie przez 4 lata grał dla miejscowego Hejnału Kęty. W późniejszych latach dołączył do zespołu AZS Częstochowa, z którym zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Miał swój epizod we włoskich klubach, ale niestety bez sukcesów.

Po powrocie do Polski, wraz z klubem z Bełchatowa zdobył trzykrotnie Mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie Puchar Polski.

W swoim reprezentacyjnym dorobku ma takie sukcesy jak wicemistrzostwo świata z 2006 roku, Mistrzostwo Europy (w tych rozgrywkach został wybrany najlepszym zawodnikiem) oraz brąz Mistrzostw Europy oraz brąz Ligi Światowej.

Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery został trenerem BBTS'u Bielsko - Biała, później przejął zespół GKS'u Katowice, którego trenerem jest do dzisiaj.

Przez pewien czas był II trenerem reprezentacji Polski i właśnie wtedy, podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, udało mi się zdobyć jego podpis.

Autografy zdobyłem osobiście, jeden przeznaczam na wymianę.

Cieszę się, że podpis jednego z najlepszych w historii jest w mojej kolekcji. Bez wątpienia jest to najpopularniejsza "gruszka" na świecie.

25 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post
  https://paulin10.blogspot.com/2018/08/127-mario-balotelli.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak napisałeś Piotr Gruszka to legenda polskiej siatkówki - gratuluje podpisu :)
  http://gadzetydobrydzien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję
  Zapraszam na mojego bloga http://snowboardokiemkaroliny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje ! Świetny autograf !
  Zapraszam do mnie, dziś Gonzalo Higuain !
  https://autografymateuszz90.blogspot.com/2018/08/410-gonzalo-higuain.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratki
  Dodałem
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com/
  http://www.autographs-f1.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratki!
  http://abautographscollection.blogspot.com/2018/08/315-alexandre-pato.html

  OdpowiedzUsuń