czwartek, 12 lipca 2018

#59 Stéphane Antiga

Dzisiaj przedstawię osobistość ze świata siatkarskiego. Osobistość, ponieważ Stéphane jest znany nie tylko jako świetny, były gracz, lecz także jako znakomity trener.

Antiga swoją karierę zaczynał w swoim ojczystym kraju, czyli Francji. Grał w takich zespołach jak Paris UC i Paris Volley. W późniejszych latach miewał epizody we Włoszech i Hiszpanii. Od 2007 roku na stałe zadomowił się w Polsce i do końca kariery grał już tylko w polskich klubach.

W swojej karierze rozegrał niesamowitą ilość meczów w reprezentacji Francji bo w barwach Les Blues rozegrał aż 306 meczy. Ze swoją reprezentacją zdobył dwukrotnie Wicemistrzostwo Europy oraz brąz Mistrzostw Świata.

W ciągu swojej owocnej kariery jako zawodnik zdobył wiele osiągnięć ze swoimi klubami. Zdobył ich tak dużo, że nie zdołam ich tutaj wymienić. Mogę tylko podać, że w ciągu całej swojej kariery 36 razy stawał na podium.

W jego dorobku nagród indywidualnych znajdziemy takie wyróżnienia jak MVP Ligi Mistrzów, najlepszy przyjmujący Pucharu CEV oraz najlepszy przyjmujący Mistrzostw Europy w Turcji.

W 2014 roku zakończył karierę jako zawodnik, lecz już w 2013 ogłoszono go selekcjonerem reprezentacji. Funkcję te pełnić mógł jednak dopiero w 2014 po zakończeniu kariery.

Z reprezentacją Polski zdobył Mistrzostwo Świata, dzięki czemu został odznaczony Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Dostał również Złoty medal za zasługi dla Sportu i Młodzieży, będący najwyższym francuskim odznaczeniem sportowym.

Obecnie Antiga jest trenerem reprezentacji Kanady, z którą już zdobył brąz Ligi Światowej.

Uważam, że Stéphane Antiga jest fenomenem, nie tylko jako trener, siatkarz, ale także jako i człowiek.

Jeden podpis jestem w stanie przeznaczyć na wymianę.

Jego podpis zdobyłem podczas zeszłorocznego Memoriału już jako trenera reprezentacji Kanady.

22 komentarze:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2018/07/318-martin-vaculik.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratki!
  http://abautographscollection.blogspot.com/2018/07/305-jerzy-brzeczek.html Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje ;)
  pabloautographs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję ;)

  https://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdeczne gratulacje ;)
  http://cavronautographs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń